ZABYTKI

Ośrodek Sportu i Rekreacji działa na terenie wyjątkowej Gminy, która ma charakter typowo “leśny”. Blisko połowę jej powierzchni stanowią lasy. Mamy piękne jeziora różnej wielkości, zabytkowe kościoły, parki, szlaki rowerowe, kajakowe i piesze.

Wśród tych pierwszych mamy prawdziwą “perełkę”, czyli Jezioro Bobięcińskie Wielkie, które jest jednym z największych akwenów lobeliowych w Europie. Na wyspach znajdują się pozostałości wiosek wczesnośredniowiecznych. To raj dla miłośników żaglówek, kajakarzy, a także harcerzy, którzy mają tam swoje obozy. Wśród atrakcji nie możemy pominąć Grodu Rummela, który znajduje się na Górze Klaryszewskiej tuż za Miastkiem. To imitacja grodu średniowiecznego, który wybudowała rodzina Przybyłowskich z Miastka.

“Włóczykije” i inni wielbiciele aktywnego wypoczynku na łonie natury mogą liczyć na dużą dawkę mocnych wrażeń. Jest to możliwe m.in. dzięki szlakom kajakowym po Brdzie i Studnicy. Zostały zmodernizowane w ramach inwestycji dofinansowanych z programu unijnego. Nowe wiaty, przystanie kajakowe, miejsca na ogniska to tylko preludium do niesamowitych wrażeń związanych ze spływem. Spokojniej będzie na Brdzie. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale to od Jeziora Głębokiego w Świeszynie można rozpocząć kajakową przygodę na tej rzece. Od tego odcinka jest to fizycznie możliwe, dlatego nie jest wymagający i każdy nawet początkujący kajakarz pokona go bez największych problemów, a wrażenia płynące z pobytu na łonie natury, oczywiście będą bezcenne. Studnica jest największym dopływem Wieprzy. Wśród znawców tematu uchodzi za rzekę “górską”, ponieważ jest wąska, a jej nurt jest miejscami bardzo wartki i szybki. Jest trudna do pokonania również ze względu na konieczność częstych przenosek. Tutaj działa jednak zasada, że “im trudniej, tym lepiej”.

W miarę możliwości będziemy publikować i promować ciekawe miejsca które warto odwiedzić, tymczasem więcej informacji na temat atrakcji turystycznych w Gminie Miastko znajdziecie Państwo udając się bezpośrednio do Centrum Informacji Turystycznej – Brama Kaszubskiego Pierścienia przy ul. Dworcowej 29 w Miastku lub dzwoniąc pod nr tel. 59-720-33-99. CIT czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 – w sezonie wakacyjnym również w soboty. Warto również odwiedzić stronę: www.miastko.pl

Przetłumacz >>
Skip to content