Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku jest jednostką budżetową gminy nie posiadającą osobowości prawnej, która realizuje zadania spoczywające na samorządzie gminnym w zakresie sportu, turystyki i rekreacji. Do zadań Ośrodka należy administrowanie obiektami oraz urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi, zapewnienie ich właściwej eksploatacji i konserwacji oraz przygotowanie i udostępnianie ich dla organizatorów różnorodnych imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych; współpraca z klubami i stowarzyszeniami sportowymi, placówkami oświatowymi oraz innymi jednostkami (instytucjami) w zakresie prawidłowej realizacji procesu wychowania fizycznego, uprawiania sportu i rekreacji oraz prowadzenie działalności służącej upowszechnianiu kultury fizycznej i turystyki.Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku jest jednostką budżetową gminy nie posiadającą osobowości prawnej, która realizuje zadania spoczywające na samorządzie gminnym w zakresie sportu, turystyki i rekreacji. Do zadań Ośrodka należy administrowanie obiektami oraz urządzeniami sportowymi i rekreacyjnymi, zapewnienie ich właściwej eksploatacji i konserwacji oraz przygotowanie i udostępnianie ich dla organizatorów różnorodnych imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych; współpraca z klubami i stowarzyszeniami sportowymi, placówkami oświatowymi oraz innymi jednostkami (instytucjami) w zakresie prawidłowej realizacji procesu wychowania fizycznego, uprawiania sportu i rekreacji oraz prowadzenie działalności służącej upowszechnianiu kultury fizycznej i turystyki.

Sport

Dzięki odpowiedniej bazie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku organizuje wiele wydarzeń o charakterze sportowo – rekreacyjnym, a ponadto współpracuje z wieloma klubami i stowarzyszeniami sportowymi naszego regionu takimi jak między innymi klub piłkarski MKS Start Miastko, Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko, Miasteckie Towarzystwo Sportowe MTS Hamer, UKS Morena Miastko, UKS Lider Miastko, Miastecki Klub Badmintona Lednik oraz wiele innych. Obiekty sportowe oprócz tego, że sprzyjają wzajemnej integracji międzypokoleniowej, dają  klubom i stowarzyszeniom  możliwość podnoszenia umiejętności czysto sportowych oraz  rozgrywania spotkań ligowych, pełnią również funkcję areny zmagań podczas igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej. Amatorzy sportów biegowych i rowerowych mogą korzysta z licznych, malowniczo położonych ścieżek i tras pieszo – rowerowych, z kolei dzieci i młodzież mają możliwość odkrywania nowych pasji dzięki licznym zajęciom oraz turniejom prowadzonym w ramach programu Animator – Moje Boisko Orlik 2012. To wszystko sprawia, że każdego roku nasze obiekty chętnie odwiedza i pozytywnie ocenia kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów aktywnego wypoczynku, kibiców, sportowców, turystów i obserwatorów. Współpraca z klubami oraz stowarzyszeniami sportowymi jak również organizowanie wielu wydarzeń sportowych oprócz rozwoju i popularyzacji poszczególnych dyscyplin, owocuje wychowywaniem wielu Mistrzów sportu profesjonalnego, którzy stając się ambasadorami Gminy Miastko promują i umacniają jej markę nie tylko w regionie ale przede wszystkim w kraju i na świecie.

Rekreacja

Malownicze usytuowanie, różnorodność jak również bogata infrastruktura obiektów którymi zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji sprzyja aktywnym formom wypoczynku i rozrywki nie tylko wśród ludzi młodych ale również seniorów, przyczyniając się w ten sposób do poprawy ich zdrowia, samopoczucia i kondycji. Mieszkańcom i turystom oferujemy między innymi piękne tereny nad jeziorem Lednik w Miastku. Świeże powietrze, otoczenie lasu i bliskość natury zachęca do uprawiania takich aktywności jak jogging, nordic walking, jazda na rowerze, wędrówki i spacery terenowe, co niewątpliwie dostarcza wielu wrażeń i emocji, ale przede wszystkim zachęca całe rodziny i grupy przyjaciół do wspólnego spędzania czasu wolnego. W sezonie letnim kąpielisko Lednik stanowi centrum relaksu i aktywnego wypoczynku dla wielu tysięcy mieszkańców i gości przyjezdnych. Tutaj na klientów czekają szeroka piaszczysta plaża, pomosty i stanowiska wędkarskie, zjeżdżalnia wodna dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego, gastronomia, plac zabaw oraz otwarta strefa aktywności dla dorosłych, boiska do siatkówki plażowej, ścieżki rowerowe oraz liczne zadaszone miejsca do wspólnego biesiadowania. Bogactwo jezior, rzek, rezerwatów przyrody oraz obszarów chronionego krajobrazu sprzyja również rozwojowi kajakarstwa turystycznego cieszącego się coraz większym uznaniem wśród turystów. Miejscem aktywnego wypoczynku jest także miastecki stadion. Zlokalizowane na nim boisko Orlik 2012, wielofunkcyjne boisko do gry w tenisa, siatkówkę i koszykówkę, bieżnia lekkoatletyczna oraz dwie profesjonalne pełnowymiarowe murawy piłkarskie pozwalają zadbać o lepszą wydolność fizyczną, wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe oraz spalić trochę kalorii. Dużym zainteresowaniem cieszą się tu mecze piłkarskie rozgrywane przez miejscowe drużyny MKS Start Miastko, które dostarczają wielu emocji sportowych, ale jednocześnie pozwalają się odprężyć i zrelaksować w otoczeniu terenów zielonych. Amatorom, ale także wybornym graczom oferujemy korty tenisowe o nawierzchni ceglanej zlokalizowane wśród pięknych terenów hali sportowej oraz boiska wielofunkcyjne oraz strefy relaksu w samym mieście, gdzie można z przyjemnością odpocząć, odetchnąć i nabrać sił. Wszystkie wymienione formy sportowo-rekreacyjne powodują, iż Ośrodek Sportu i Rekreacji to miejsce, w którym każdy znajdzie  coś dla siebie, wypełni czas wolny, zadba o swoją kondycje fizyczną, dobre samopoczucie, zazna chwil odprężenia i relaksu po pracowitym dniu, a także spędzi czas z najbliższymi.
Przetłumacz >>
Skip to content