Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miastku od wielu lat zajmuje się propagowaniem aktywnego i zdrowego stylu życia wśród społeczności lokalnej, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dzięki odpowiedniemu utrzymywaniu i zapewnianiu wszechstronnego dostępu do obiektów sportowych oraz imprez sportowych, staramy się jak najlepiej realizować ideę promowania szeroko pojętej kultury fizycznej i sportu.  Dokładamy wszelkich starań w dążeniu do ustawicznego podnoszenia jakości naszych usług celem zapewnienia Państwu coraz bardziej urozmaiconych form relaksu, wypoczynku oraz możliwości rywalizacji sportowej w wielu obszarach: sportu szkolnego, amatorskiego i wyczynowego oraz wszelkich form rekreacji i turystyki.

Sport

              Każdego roku, wspólnie z naszymi partnerami, organizujemy dla Państwa  wiele ciekawych wydarzeń oraz imprez sportowych i rekreacyjno turystycznych. Mając również na uwadze dobro i wspieranie rozwoju sportu w naszym regionie, ściśle współpracujemy z wieloma placówkami oświatowymi oraz największymi klubami i organizacjami pożytku publicznego, wśród których warto wymienić między innymi: klub piłkarski MKS Start Miastko, Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko, Miasteckie Towarzystwo Sportowe Hamer, UKS Morena Miastko, Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe – GRYF, UKS Lider Miastko, a także Miastecki Klub Badmintona Lednik. Obiekty sportowe, którymi zarządzamy, oprócz tego że sprzyjają wzajemnej integracji międzypokoleniowej, dają  również klubom i stowarzyszeniom  możliwość podnoszenia umiejętności czysto sportowych. Pełnią także rolę obiektów przeznaczonych do rozgrywania spotkań ligowych w wielu dyscyplinach sportowych, a w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej, stanowią arenę zmagań i realizacji kalendarza Wojewódzkich Igrzysk Sportowych. Wielką satysfakcją dla nas jest fakt, że nasze obiekty pozwoliły wyszkolić i wychować wielu mistrzów Polski m.in. w zapasach, którzy potrafili osiągać również sukcesy na arenie europejskiej i światowej. To oni właśnie przynoszą nam chlubę, stając się ambasadorami naszego kraju, zapewniającymi świetną promocję całej Gminie Miastko.  

                Amatorzy sportów biegowych, nordic walkingu i tras rowerowych mogą korzystać z licznych, malowniczo położonych ścieżek pieszo rowerowych, z kolei dzieci i młodzież mają możliwość odkrywania nowych pasji dzięki licznym zajęciom oraz turniejom prowadzonym w ramach programu Animator – Moje Boisko Orlik 2012. 

            To wszystko sprawia, że każdego roku nasze obiekty chętnie odwiedza i pozytywnie ocenia kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów aktywnego wypoczynku, kibiców, sportowców, turystów i obserwatorów.

Rekreacja

Malownicze usytuowanie, różnorodność jak również bogata infrastruktura obiektów którymi zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji sprzyja aktywnym formom wypoczynku i rozrywki nie tylko wśród ludzi młodych ale również seniorów, przyczyniając się w ten sposób do poprawy ich zdrowia, samopoczucia i kondycji. Mieszkańcom i turystom oferujemy między innymi piękne tereny nad jeziorem Lednik w Miastku. Świeże powietrze, otoczenie lasu i bliskość natury zachęca do uprawiania takich aktywności jak jogging, nordic walking, jazda na rowerze, wędrówki i spacery terenowe, co niewątpliwie dostarcza wielu wrażeń i emocji, ale przede wszystkim zachęca całe rodziny i grupy przyjaciół do wspólnego spędzania czasu wolnego. W sezonie letnim kąpielisko Lednik stanowi centrum relaksu i aktywnego wypoczynku dla wielu tysięcy mieszkańców i gości przyjezdnych. Tutaj na klientów czekają szeroka piaszczysta plaża, pomosty i stanowiska wędkarskie, zjeżdżalnia wodna dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu wodnego, gastronomia, plac zabaw oraz otwarta strefa aktywności dla dorosłych, boiska do siatkówki plażowej, ścieżki rowerowe oraz liczne zadaszone miejsca do wspólnego biesiadowania. Bogactwo jezior, rzek, rezerwatów przyrody oraz obszarów chronionego krajobrazu sprzyja również rozwojowi kajakarstwa turystycznego cieszącego się coraz większym uznaniem wśród turystów. Miejscem aktywnego wypoczynku jest także miastecki stadion. Zlokalizowane na nim boisko Orlik 2012, wielofunkcyjne boisko do gry w tenisa, siatkówkę i koszykówkę, bieżnia lekkoatletyczna oraz dwie profesjonalne pełnowymiarowe murawy piłkarskie pozwalają zadbać o lepszą wydolność fizyczną, wzmocnić poszczególne grupy mięśniowe oraz spalić trochę kalorii. Dużym zainteresowaniem cieszą się tu mecze piłkarskie rozgrywane przez miejscowe drużyny MKS Start Miastko, które dostarczają wielu emocji sportowych, ale jednocześnie pozwalają się odprężyć i zrelaksować w otoczeniu terenów zielonych. Amatorom, ale także wybornym graczom oferujemy korty tenisowe o nawierzchni ceglanej zlokalizowane wśród pięknych terenów hali sportowej oraz boiska wielofunkcyjne oraz strefy relaksu w samym mieście, gdzie można z przyjemnością odpocząć, odetchnąć i nabrać sił. Wszystkie wymienione formy sportowo-rekreacyjne powodują, iż Ośrodek Sportu i Rekreacji to miejsce, w którym każdy znajdzie  coś dla siebie, wypełni czas wolny, zadba o swoją kondycje fizyczną, dobre samopoczucie, zazna chwil odprężenia i relaksu po pracowitym dniu, a także spędzi czas z najbliższymi.
Przetłumacz >>
Skip to content